Studiować muzykologię w Opolu

• 21 kwietnia, 2017

muzykologia_2017

Nadal zapraszamy chętną i zdolną młodzież do studiowania muzykologii w Opolu. Kierunek ten jest proponowany wszystkich zainteresowanych kulturą muzyczną, jej bogatym dziedzictwem oraz współczesnym obliczem. Są to na obecnym etapie wciąż studia I stopnia, czyli licencjackie – specjalność nauczycielska z edukacją artystyczną.

W sprawie naboru prosimy kontaktować się z dziekanatem WT UO w Opolu lub na podany niżej adres.

Nasze zaproszenie jest skierowane do tegorocznych maturzystów, ale także do osób studiujących już inny kierunek.

Muzykologia

Nasz uniwersytet jest szóstą uczelnią w Polsce, obok Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetów Poznańskiego, Warszawskiego, Wrocławskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie,  która realizuje ten kierunek studiów od 2010 r.  W badaniach naukowych oraz w pracy dydaktycznej i artystycznej opieramy się na doświadczeniach dwóch ostatnich wymienionych ośrodków naukowych.

Nasz oferta edukacyjna została w minionym roku akademickim dostosowana do pojawiających się nowych potrzeb przez utworzenia dwóch, alternatywnych modułów studiowania „muzyka kościelna” i „muzyka popularna”, co odpowiada zainteresowaniom studentów podejmujących studia w naszej Alma Mater. Od bieżącego roku w programie studiów znajdą się także zagadnienia dotyczące piosenki religijnej.

violino su pagine di musica

Pozostałe informacje można znaleźć na stronie:

muzykologia_ulotka_strona_2

muzykologia_ulotka_strona_1