Wykład dr. Roberta Curry na UWr, Wrocław 10.01.2018

• 8 stycznia, 2018

perotinus(1)Robert Curry 2

Zakład Muzykologii Historycznej Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wykład Filip Kanclerz jako świadek warsztatu szkoły Notre Dame  oraz jako kolega i współpracownik Perotinusa, który wygłosi dr Robert Curry (The University of Sydney) w środę 10 stycznia o godz .12.00 w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego (sala 107).

Dr Robert Curry jest muzykologiem i pianistą. Jego zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim na muzyce okresu średniowiecza, ze szczególnym uwzględnieniem kultury muzycznej Europy Środkowej. W ostatnim czasie prowadził badania dotyczące muzyczno-liturgicznych tradycji żeńskich konwentów i artystyczno-kulturalnych relacji między żydowskimi a chrześcijańskimi społecznościami w późnym średniowieczu.