Rekrutacja w DIMK w Opolu

• 26 maja, 2017

DIMK_rekrutacja17-18

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018.

Kontynuując ponad 40-letnią tradycję kształcenia muzyków na Opolszczyźnie pragniemy zaprosić dzieci, młodzież i dorosłych do odkrywania piękna ukrytego w dźwiękach muzyki. Bogata oferta kierunków pozwala na kształcenie się w naszym Instytucie od szkoły podstawowej po kierunki podyplomowe.

W tym roku oferujemy nowy kierunek adresowany do osób odznaczających się predyspozycjami muzycznymi i zainteresowanych śpiewem piosenki religijnej: Wokalistyka. Kontynuujemy również nabór do Chóru chłopięcego Pueri Cantores Opolienses oraz Chóru Schola Cantorum Opoliensis.

Zapraszamy na kierunki:

• Ogródek Muzyczny (zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym);
  • Organista;
  • Organista – podyplomowe;
  • Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych;
  • Kapelmistrz Orkiestry Dętej;
  • Wokalistyka – specjalizacja: Piosenka Religijna;
  • Kurs Psałterzystów;
  • Kurs Przygotowawczy.

Egzaminy wstępne odbędą się w siedzibie Instytutu w Opolu przy ul. Grunwaldzkiej 7; I termin: 1 lipca br. od godz. 9:00; II termin: 2 września br. od godz. 9:00. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie www.dimk.diecezja.opole.pl w zakładce „Dla kandydatów”.