Konkurs kompozytorski na utwór poświęcony pamięci św. Jana Pawła II

PATRI PATRIAE
III MIĘDZYNARODOWY KONKURS KOMPOZYTORSKI
na UTWÓR POŚWIĘCONY PAMIĘCI OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
dla uczniów średnich szkół muzycznych, studentów oraz młodych kompozytorów
Katowice 2018

—————————————————————————————————————

Regulamin Konkursu

Przedmiotem konkursu jest:

• utwór na dowolny instrument solowy, w tym także organy

lub

• utwór na chór żeński a cappella z możliwym zastosowaniem 1 lub 2 żeńskich głosów solowych

lub

• utwór na orkiestrę kameralną z możliwością zastosowania jednego instrumentu solowego flet, obój, klarnet B, fagot, waltornia F, trąbka B, puzon, perkusja [1-2], fortepian, skrzypce I [6], skrzypce II [6], altówka [4], wiolonczela [4], kontrabas [2])

lub (maksymalny skład orkiestry kameralnej:

• utwór na orkiestrę kameralną i chór żeński flet, obój, klarnet B, fagot, waltornia F, trąbka B, puzon, perkusja [1-2], fortepian, skrzypce I [6], skrzypce II [6], altówka [4], wiolonczela [4], kontrabas [2])  I – uczniowie średnich szkół muzycznych urodzeni po 1.01.1992 r. Nadesłany utwór nie może być wcześniej opublikowany, publicznie wykonany i nagrodzony w innym konkursie. Konkurs jest anonimowy. Za najlepsze utwory przyznane będą nagrody i wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymają statuetkę liry oraz zapis wykonania swojej kompozycji na płycie DVD. Decyzje Jury są nieodwołalne i ostateczne.

Utwory nagrodzone zostaną wykonane na Koncercie Laureatów w kwietniu 2018 r.   – partyturę w dwóch egzemplarzach  – imię i nazwisko – adres, telefon, fax, e-mail – rok nauki lub studiów – dowód wpłaty wpisowego   40-887 Katowice, ul. Ułańska 7BIBAN: PL 87 1010 1212 3175 7313 9134 0000 do 19 stycznia 2018 r. na adres: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. W. KilaraUl. Ułańska 7B, 40-887 KATOWICE Konkurs Kompozytorski „Patri Patriae”  Kierownictwo Konkursu: Felicja Bieganek  Tel./fax: 32 2506371  Organizatorzy: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara  Centrum Edukacji Artystycznej  Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”, Katowice Fundacja „Młoda Muzyka Śląska” Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Śląskiego Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w KatowicachBiskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach Partnerzy medialni: TVP3 Katowice Gość niedzielny

• Polmic.pl
  • Radio Katowice
  • Arcybiskup Metropolita Katowicki