IV Międzynarodowy Konkurs Młodych Organistów

• 20 stycznia, 2018

Konkurs_Mlodych_Organistow2018

25 maja 2018 r. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej odbędzie się IV Międzynarodowy Konkurs Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych organizowany przez Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej oraz Katedrę Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim uczniów diecezjalnych i zakonnych szkół organistowskich oraz uczniów szkół muzycznych o profilu – muzyka kościelna (z wyłączeniem kierunku organy w średnich szkołach muzycznych) do udziału w przesłuchaniach konkursowych.

Tradycyjnie konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: literatura organowa oraz akompaniament muzyczno-liturgiczny z elementami improwizacji.

Kandydatów oceniać będzie międzynarodowe Jury zaproszone przez organizatorów. Nowością w tym roku będzie powołanie specjalnego Jury, w którego skład wejdą uczniowie V roku Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz uczniowie szkół uczestników konkursu.

Festiwal jest organizowany w ramach projektu „Opolska Wiosna Organowa”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.