IV Międzynarodowy Konkurs Młodych Organistów

• 20 stycznia, 2018

Organy-Prospekt-neogotycki

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej oraz Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zapraszają uczniów diecezjalnych i zakonnych szkół organistowskich oraz uczniów szkół muzycznych o profilu – muzyka kościelna (z wyłączeniem kierunku organy w średnich szkołach muzycznych) do udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych.

Konkurs odbędzie się 25 maja 2018 r. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Tradycyjnie konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: literatura organowa oraz akompaniament muzyczno-liturgiczny z elementami improwizacji.

Kandydatów oceniać będzie międzynarodowe Jury zaproszone przez organizatorów. Nowością w tym roku będzie powołanie specjalnego Jury, w którego skład wejdą uczniowie V roku Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz uczniowie szkół uczestników konkursu.

Zgłoszenia należy przesłać do 30 kwietnia 2018 r. na adres: dimk@diecezja.opole.pl.

Dokumenty do pobrania: